Bartłomiej Kubkowski- kolejna „Foka” w szeregach marki Balticus

Miło nam poinformować, że rodzina marki Balticus powiększyła się o kolejnego ambasadora. Jest nim Bartłomiej Kubkowski.

Od dzieciństwa związany z pływaniem, dziś spełnia swoje marzenie pływackie i robi to w niezwykły sposób- ULTRA BALTIC SWIM

Wyzwanie jakie planuje zrealizować jest niezwykle trudne, wymagające nie tylko odwagi, ale również niezwykłej kondycji i samozaparcia. Zapowiedziane w zeszłym roku wyzwanie zostanie podjęte w lipcu tego roku. Na czym polega? Bartek planuje przepłynąć wpław Bałtyk ze Szwecji do Polski.

Odległość wynosząca aż 170 km w wodzie, którą jak wszyscy wiemy z naszych wakacyjnych wojaży, trudno nazwać ciepłą. Temperatura, fale, walka z własnym ciałem to trudy, z którymi Bartek będzie musiał się zmierzyć. To jednakże nie jedyne warunki do spełniania, bowiem podczas wyzwania Bartek nie będzie mógł dotknąć płynącej obok łodzi asekuracyjnej i jedzenie będzie mu podawane do wody na specjalny kiju. Celem jest pokonanie tej odległości w 60 godzin. Realizując swoją wyprawę Bartek będzie wpierał dzieci z Fundacji Cancer FIGHTERS, w której od 2 lat jest wolontariuszem. 

Kolejne wyzwanie na ścieżce do sukcesu

Bartek ma na swoim koncie już kilka wyzwań, które wymagało od niego wiele wysiłku. W 2012 opłynął jezioro Niegocin, a dokonał tego mając tylko 15 lat! Rok później w ciągu 9 godzin przepłynął wpław 4 jeziora: Dobskie, Dargin, Kisajno i Łabap.

Niska temperatura wody Morza Bałtyckiego nie odstrasza Bartka, gdyż przez ostatnie miesiące hartował się w zawodach pływania zimowego. W lutym zajął 2. Miejsce w wyścigu na 1000 metrów podczas Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu.

Trening czyni mistrza

Odpowiednie przygotowanie to podstawa, dlatego Bartek w maju pokonał wpław trasę od Gdańska na Hel i z powrotem, której łączna długość wynosi 50 km.

Bartłomiej “Foka” Kubkowski ambasadorem marki Balticus

Cieszymy się, że Bartłomiej Kubkowski został naszym ambasadorem i będziemy mieli możliwość wspierać go w jego dotychczasowym największym wyzwaniu, a co równie istotne odmierzać jego czas! 

Trzymamy kciuki i wierzymy, że się uda!