Kolekcja Moonfish

Gdy tworzymy nowy zegarek, staramy się przekraczać granice, wcześniej dla nas nieosiągalne. Wymaga to dużej wyobraźni ale i odwagi. Nie inaczej było w przypadku najmłodszego zegarka w naszej kolekcji, na wskroś luksusowego i wyrafinowanego Balticusa Moonfish 

Autorem projektu tego męskiego zegarka premium był Mateusz Przystała. Oddając proces projektowania w jego zdolne ręce i nieograniczoną niczym wyobraźnię, byliśmy pewni, że powstanie najbardziej niezwykły model w naszej kolekcji. Takie też było nasze marzenie, które Mateusz wypełni w najlepszy możliwy sposób.

Balticus Moonfish dopracowany w każdym szczególe.

Balticus Moonfish to zegarek wyjątkowy pod każdym względem. W procesie jego produkcji wykorzystaliśmy stal nierdzewną o symbolu 904L, która stosowana jest przez renomowane manufaktury zegarków na świecie. Stop tej stali potocznie nazywany jest „rolexową”. Jest to stal austenityczna, charakteryzująca się wysoką zawartością molibdenu oraz dodatku miedzi i bardzo niską zawartością węgla. Stosowana jest do produkcji kopert, w których wymagana jest doskonała odporność na korozję oraz ścieranie. Wyższa zawartość niklu w stali 904L sprawia, że jest to komponent znacznie droższy, dlatego uważamy zegarek Balticus Monnfish za produkt niezwykle prestiżowy.

Perfekcyjne szczegóły, wysublimowane piekno

Wyjątkowość komponentów użytych do produkcji prestiżowego zegarka Balticus Moonfish, to wstęp, który znalazł rozwinięcie w niezwykłej dbałości o każdy szczegół tego ekskluzywnego czasomierza. Największą uwagę przykuwa bezel zamykający od góry kopertę zegarka. Został wykończony w niezwykle precyzyjny i misterny sposób, dzięki nacięciom wyżłobionym w dwóch stykających się płaszczyznach. Tworzą one powierzchnię, która ma poprawić funkcjonalność operowania pierścieniem bezela. To doskonały przykład połączenia pragmatyzmu z wyrafinowaną elegancją. System nacięć pierścienia w stali 904L zaprasza do zabawy promienie światła, które niczym primabalerina tańczą na wykonanych żłobieniach przeskakując między nimi, tworzą ferie świetlnych refleksów, przykuwając wzrok. Obok zegarka Bbalticus Monnfish nie można przejść obojętnie.

Niezawodność w każdym momencie

Luksusowy zegarek Balticus Moonfish wyposażony został w niezłomny i precyzyjny japoński mechanizm Miyota 9015 z naciągiem automatycznym oraz możliwością dokręcania koronką. W pierścień bezela zostało wkomponowane szafirowe szkło z antyrefleksem. Indeksy oraz wskazówki zostały wypełnione szwajcarską masą luminescencyjną Super-LumiNova ogradacji X1. Producent zapewnia, że jej wydajność, po dwóch godzinach od naświetlenia jest 60% większa od standardowej masy świecącej. Wypełnia ona także znaczniki bezela oraz logo naszej firmy wkomponowane w koronkę!

Swoboda wyboru

By zaspokoić najbardziej oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, zegarek Balticus Moonfish został przygotowany w 6 różnych referencjach kolorystycznych. Każda z nich jest limitowana, i każdy zegarek posiada swój własny indywidualny numer limitacji.