Zegarki męskie Balticus Grey Seal

Kolekcja ekskluzywnych zegarków męskich Balticus swą inspirację czerpie z Morza Bałtyckiego. Nie inaczej mogłoby być w przypadku pierwszego modelu, który stworzyliśmy. Zegarek premium Balticus Grey Seal był pierwszym czasomierzem, który został stworzony w naszej firmie. Dlatego darzymy go niezwykłym szacunkiem i przykładamy olbrzymią wagę do tego modelu. 

Projektując pierwszy zegarek w kolekcji towarzyszyły nam niesamowite emocje. Naszym celem było stworzenie luksusowego zegarka męskiego, który z jednej strony będzie posiadał klasyczną kreskę i rozwiązania, z drugiej zaś będzie projektem wyjątkowym, który szczegółami wyróżni się spośród innych.

Naszym zdaniem cel został doskonale zrealizowany.

Projekt to wyzwanie

Zegarek Balticus Grey Seal doczekał się już trzeciej edycji, co jest doskonałym dowodem na to, jak dużą popularnością cieszy się wśród fanów marki Balticus. Swój sukces bez wątpienia zawdzięcza bezkompromisowemu projektowi. Zegarek został zaprojektowany jako „kompresor”. Cechą szczególną tych zegarków, które namiętnie powstawały w latach 1950-70 jest podwyższona klasa szczelności. Dodatkowo zegarki tego typu wyróżniają dwie koronki, z których ta dodatkowa, umieszczona na godzinie 2, obsługuje wewnętrzny obrotowy bezel. 

Cechą wyróżniającą nasz wyjątkowy projekt zegarka Grey Seal są jego tarcze. Każda została zaprojektowana z dbałością o najdrobniejszy szczegół i pokryta wyjątkowo odważnymi zestawieniami kolorystycznymi. Zastosowana kolorystyka jest wyrazista i niepowtarzalna. Tarcze zostały wykonane w technice gradientu, czyli połączyliśmy na cyferblacie dwa kolory, które płynnie przechodzą jeden w drugi. To cecha szczególna męskich zegarków premium Balticus Grey Seal. 

Ponadczasowy diver

Zegarek Grey Seal Balticus został zaprojektowany tak, aby jego Właściciel mógł używać go na co dzień, oraz w sytuacjach bardziej ekstremalnych. Zwiększona, do 10 atmosfer, wodoszczelność zapewnia zegarkowi doskonałą ochronę przed wodą. Dodatkowo funkcjonalność użytkową podkreśla minimalistyczny projekt tarczy, która jest niezwykle czytelna i pozwala na szybkie i precyzyjne odczytanie wskazań zegarka w każdych okolicznościach. 

Niezawodność i długowieczność zegarka zapewnia zastosowany japoński mechanizm Miyota 9015 o naciągu automatycznym. 

Szwajcarska prezycja

Tradycyjna wersja luksusowych zegarków Balticus Gray Seal doczekała się także bardziej skomplikowanego rozwinięcia, w postaci Chronografu. Jest to pierwszy model zegarków Balticusa, w którym zastosowaliśmy wyjątkowy mechanizm szwajcarski ETA Valjoux 7750. To właśnie dzięki niemu Balticus Grey Seal Chronograf zawdzięcza wygląd cyferblatu, który zyskał dodatkowe 3 subtarcze.   

Zastosowany mechanizm to ukłon w stronę najbardziej wymagających fanów czasomierzy, którzy przywiązują ponadprzeciętną wagę do komponentów, z których powstał ich wymarzony zegarek.