Kolekcja Żabnica

Najbliższe skojarzenia z morzem związane są z nurkowaniem. Morze Bałtyckie, które oddziałuje na DNA zegarków Balticus, ma także swoich fanów wśród wielbicieli tego ekstremalnego sportu. Nie inaczej jest z modelami w naszej kolekcji zegarków luksusowych, w której poczesne miejsce zajmują zegarki nurkowe, potocznie zwane „dajverami”. 

Ekstremalnym i wręcz emblematycznym przykładem zegarka specjalistycznego do nurkowania jest Żabnica – czyli Anglerfish, czyli Diabeł Morski. Uzupełnia ona serię zegarków nurkowych stajni Balticusa, której jest dojrzałym dopełnieniem. 

Bezkompromisowy diver dla najbardziej wymagających

Wyjątkowy zegarek Baltiscus Anglerfish w najlepszy możliwy sposób podsumowuje nasze dotychczasowe projekty zegarków specjalistycznych. Chcieliśmy zawrzeć w nim wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia, jakie zdobyliśmy w trakcie tworzenia czasomierzy typu super compressor (Foka), czy dajverów klasycznych (Deep Water).

Obcowanie z zegarkiem Balticus Anglerfish jest niezapomnianym przeżyciem. Zegarek zwraca uwagę swą muskularną formą, a jednocześnie lekkością projektu, niesamowitą tarczą i zjawiskowym deklem przykrywającym automatyczny mechanizm Citizen Miyota 9133.

Piękna i bestia

W jaki sposób stworzyć niezwykłą historię, a następnie ją najlepiej opowiedzieć? Nic tak nie przykuwa uwagi jak zestawienie przeciwstawieństw. Nasze zegarek został zaprojektowany z zachowaniem dbałości o każdy szczegół, by swym nietuzinkowym pięknem skupiał uwagę otoczenia. Wystarczy popatrzeć na tarczę Żabnicy. W jej centralnej części pojawiło się gliszowanie w postaci morskich fal, które nadają zegarkowi lekkości, a jednocześnie nie pozostawiają złudzeń z jakim rodzajem czasomierza mamy do czynienia. Z drugiej strony, w przenośni i dosłownie, bo na deklu zegarka umieściliśmy wizerunek Diabła Morskiego, który nie należy do najpiękniejszych morskich stworzeń. Tak powstał diver złożony z przeciwstawieństw. Tak powstał zegarek, który można określić mianem Piękniej i Bestii. 

Mocarny nurek

Przy projektowaniu Żabnicy nie stosowaliśmy żadnych kompromisów. Postawiliśmy na najlepsze materiały i jakość wykończenia. Może świadczyć o tym fakt, że nasz zegarek zestawione z bransoletą waży niemalże 250 gram. Anglerfish to ćwierć kilograma solidnego divera, skomponowanego z ostrych zdecydowanych linii, zestawionych z łagodnymi powierzchniami stali wypolerowanej na wysoki połysk. 

Zegarek Balticus Anglerfish posiada doskonałej jakości lumę, (Super LumiNova), którą wypełniono indeksy, wskazówki oraz znaczniki na szczotkowanym pierścieniu bezela. Wszystko świeci niezwykle długo i w rewelacyjnych kolorze. Szkło zegarka jest szafirowe i pokryte antyrefleksem. Mechanizm zegarka posiada komplikację w postaci rezerwy chodu, którą idealnie wkomponowano w tarczę, co nadaje cyferblatowi lekkości.    

Funkcjonalność przede wszystkim

Balticus Anglerfish spełnia wszystkie cechy rasowego nurka. Jego przeznaczenie podkreśla także klasa wodoszczelności. Nasz wykwalifikowany diver, daje pasjonatom nurkowania wręcz nieograniczone możliwości w penetrowaniu głębin mórz i oceanów, zapewniając bezpieczeństwo na poziomie 30 ATM.