Flying seal

Kolekcja zegarków Blaticus, polskiego producenta luksusowych czasomierzy, została wzbogacona o kolejny wyjątkowy model. Tym razem projektanci postanowili połączyć dwa żywioły, wodę i powietrze. Tak powstał niepowtarzalny zegarek Balticus Flying Seal 42mm Chrono.

Balticus w każdym ze swoich projektów podkreśla silne związki z morzem. Firma stara się jednak eksplorować dotąd nieznane jej obszary przełamując granice niemożliwego. Połączenie dwóch żywiołów, wody i powietrza, w najnowszym projekcie Flying Seal wydaje się najlepszym tego przykładem.

Latająca Foka

Najnowszy Zegarek, który debiutuje w salonach w 2024r., to doskonały przykład świetnie zaprojektowanego i narysowanego czasomierza typu „pilot”. Balticus Flying Seal Chrono jest naszą odpowiedzią na oczekiwania Klientów, którzy szukali w kolekcji zegarków Balticus pozycji innej niż dotychczas.

To co na pierwszy rzut oka wyróżnia nasz projekt, to komplikacja chronografu, która pięknie prezentuje się na głównej tarczy zegarka w postaci trzech mniejszych subtarcz, odpowiedzialnych za wskazania różnych parametrów upływającego czasu.

Zegarki lotnicze charakteryzuje ponadprzeciętną czytelnością wskazań. Projektanci Balticus Flying Seal Chrono zadbali o to, aby użytkownik tego zegarka mógł poczuć się niczym prawdziwy pilot, i zaprojektowali każdą z subtarcz w inny, charakterystyczny sposób. Dodatkowo na godzinie 12 umieścili symbol trójkąta skierowanego ku górze. Wskazówki w kształcie charakterystycznym dla zegarków lotniczych zostały wypełnione substancją luminescencyjną, podobnie jak wspomniany już trójką oraz niewielkie indeksy godzinowe umieszczone tuż nad zasadniczymi nakładanymi indeksami wypolerowanymi na wysoki połysk.

Maksymalna funkcjonalność

Zegarek Balticus Flying Seal wyróżnia także koperta, której wymiary bez koronki to 42mm. Funkcje chronografu obsługiwane są przez dwa solidnie wyglądające „pushery” umieszczone po obu stronach koronki. Dla podkreślenia lotniczego rodowodu zegarka są one odpowiednio duże i umożliwiają zarządzanie funkcjami zegarka także w rękawiczkach, co szczególnie dla pilotów jest niezwykle istotne. Koronka zegarka jest dokręcana, a jej grzbiet został misternie wykończony logo firmy Balticus.

Koperta skrywa niezawodny i precyzyjny mechanizm kwarcowy Miyota 6S20.

Dwa żywioły, cztery warianty

Balticus Flying Seal Chrono został przygotowany w czterech wersjach kolorystycznych tarczy. Dwóch opalizujących, w kolorach zielonym oraz niebieskim, głębokiej jednolitej czerni oraz doskonale znanej i uwielbianej tarczy wykończonej awenturynem.

Cyferblat chroni płaskie szkło szafirowe, pokryte od wewnątrz antyrefleksem, który znacząco poprawia czytelność wskazań zegarka, zwłaszcza w słoneczne dni. Po przeciwnej stronie koperty znajduje się nietransparentny, dokręcany dekiel z wygrawerowaną w centralnej części foką wzbijającą się do lotu.

Zegarek może być skonfigurowany na doskonałej jakości bransolecie z zapięciem motylkowym lub specjalnie zaprojektowanym pasku z wysokiej jakości skóry, wykończonym klasyczną klamerką oczywiście z logiem Balticus.