O marce zegarków

Balticus

Balticus Watches to eleganckie markowe zegarki premium męskie i damskie, które wyróżniają się ponadczasowym stylem i niezwykłym wykonaniem. Co więcej są produkowane pod szyldem polskiej marki, będąc owocem projektów gdyńskiego projektanta Piotra Ogrodowicza.

Początki marki i inspiracje

Niezaprzeczalnie podróże inspirują. Czego dowodem stała się moja inspiracja marką JS Watch, którą miałem okazję poznać podczas swojej podróży do Islandii. Dzięki czemu kilka lat temu zacząłem swoją niezwykłą przygodę z czasomierzami. Początkowo poszukiwałem materiałów, które pozwoliłyby mi na stworzenie autorskiej tarczy do zegarka. Czerpiąc inspirację również z niezwykłości natury i kosmosu, która niesie ze sobą niezwykłe bogactwo. I tak powstała pierwsza seria, która otrzymała nazwę Gwiezdny Pył. Szyk, nuta tajemniczości i trochę nieziemskości, tak najlepiej określić tę kolekcję.

Bartosz Knop założyciel i pasjonat

Nazywam się Bartosz Knop i jestem założycielem marki Balticus Watches, która od lat pozwala Państwu tworzyć unikalne stylizacje, wykorzystując zegarki damskie i męskie naszej marki, która z racji swojego pochodzenia, czyli miasta Władysławowa znajdującego się blisko Morza Bałtyckiego, otrzymała nazwę nawiązującą właśnie do niego. W końcu, jak głębokie i piękne jest morze, takie są i nasze zegarki.

Moja pasja do czasomierzy rozpoczęła się w 2014r. po powrocie z Islandii do Polski. Wcześniej, co może być dla Państwa zaskakujące, zajmowałem się całkowicie inną branża, która nie miała nic wspólnego z zegarkami, a tym bardziej zegarkami premium. Przez lata prowadziłem sprzedaż produktów rybnych, zaś na kilka lat przed założeniem Baltic Watches byłem wspólnikiem oraz CEO w polsko-islandzkiej spółce.

Pomimo iż nie byłem wcześniej związany z branżą, ani biżuteryjną, ani tym bardziej z zegarkami premium, moje samozaparcie, świeże spojrzenie i nieszablonowe podejście, pozwoliło mi stawiać powolne i sukcesywne kroki w tej niezwykłej i inspirującej branży. A dzięki Państwa zainteresowaniu naszymi produktami mocno wierzę w sukces marki Balticus na rynku globalnym. Nawet w małej skali  sprzedaż i rozpoznawalność także poza Polską jest moim prywatnym celem.

Od pomysłu do realizacji

Każdy pomysł wymaga powolnych kroków. Właśnie to dążenie, nauka, popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków było i jest najwspanialsze w tej branży. Dzięki czemu projektujemy i tworzymy zegarki premium damskie i męskie, które charakteryzują się niezwykłością stylu, elegancją, precyzyjnością i głębią wynikająca z ich piękna, na co pozwalają projekty wykonane przez Piotra Ogrodowicza z Gdyni.

Jednym z najważniejszych dla nas lat, był rok 2015, kiedy udało nam się podpisać w umowę współpracy z czołowym producentem podzespołów do zegarków.  Wtedy też powstał pierwszy model naszych zegarków męskich premium, czyli model Grey Seal. Co więcej , pomimo wielu prototypów i poprawek nie udało nam się uniknąć błędów oraz niedociągnięć. Udowadnia to, że w swojej pracy dążymy małymi krokami do idealności i precyzji, aby tworzyć dla Państwa zegarki damskie i męskie, które w pełni będą spełniać wszystkie oczekiwania.

Wprowadzenie kolekcji zegarków damskich

Kobiety nie tylko lubią brąz, ale i cenią sobie elegancką biżuterię, w tym też i zegarki damskie premium. Poza kolekcjami zaprojektowanymi pod kątem męskiej klienteli, staramy się również tworzyć zegarki damskie premium z myślą o Paniach, które swój czar pragną podkreślić odpowiednią biżuterią, w wypadku marki Balticus oczywiście zegarkami.

Ambasadorzy marki Balticus

Jako czołowa polska marka zegarków damskich i męskich premium nie zapominamy, że istotna w promocji produktów jest oczywiście odpowiednia reklama, dlatego do współpracy wybieramy szczególnie wyjątkowe osoby. Czego dowodem jest współpraca z Kamilem Grosickim. Promowana przez niego kolekcja Volans, tak samo, jak nasz ambasador to synonim elegancji i unikalności charakteru.