Klasyka w morskiej konwencji

Sternik

Uznaliśmy, że przełom wiosny i lata 2023r. to doskonały moment na premierę kolejnego zegarka spod znaku Balticus Polska. Naszym celem było zaprojektowanie zegarka, którego brakuje w aktualnej ofercie firmy.

Poszukując inspiracji postanowiliśmy mocniej zaakcentować nasz związek z morzem. Tak właśnie powstała seria zegarków, którą nazwaliśmy Sternik (ang. steersman). Motywem przewodnim tego klasycznego zegarka jest koło sterowe, które jest nieodzownym elementem większości jednostek pływających. Zegarek zaprojektowany został w minimalistycznej konwencji z zastosowaniem najlepszych materiałów.

Mniej znaczy więcej

Dominującym elementem tarczy każdego z czterech dostępnych modeli Sternika jest ring, który przykuwa uwagę, wyraźnie zaznaczając swoją obecność na cyferblacie. Wokół ringu po jego zewnętrznej stronie, umieszczono nakładane okrągłe indeksy wypełnione wewnątrz niezwykle jasno świecącą substancją luminescencyjną. Po wewnętrznej części ringu, w linii indeksów, znajdziemy niewielkie podłużne znaczniki, kolorystycznie nawiązujące do barwy w jakiej został wykonany sam ring.

Elegancji i wytworności zegarkowi, nadają wskazówki w typie breguetowskim. Charakteryzują się one smukłą linią i są zakończone pierścieniem ze szpicem. Pierścienie wypełnia doskonale świecąca luma BWG9, która została nałożone z niezwykłą precyzją. Całość uzupełnia klasyczna w swojej formie, wskazówka sekundnika, tak delikatna, że prawie niezauważalna.

 

Przygoda i elegancja w jednym

Sternik ze „stoczni” Balticus to zegarek adresowany do osób kochających przygodę, która nierozerwalnie łączy się z morskimi podróżami. Dzięki kompaktowym rozmiarom zegarek idealnie ułoży się pod mankietem męskiej koszuli, ale także doskonale odnajdzie się na kobiecym nadgarstku.

Czasomierz ze względu na swój klasyczny design oraz wymiary, sprawdzi się w towarzystwie każdej stylizacji, dodając jej nienachalnej elegancji.

 

Unikatowość w każdym egzemplarzu

Zegarek Sternik otrzymujmy w 4 wariantach kolorystycznych. Dwa z nich posiadają tarcze w kolorze białym, jednak inne wykończenie ringu i wskazówek. W pierwszym przypadku te elementy zostały wypolerowane na wysoki połysk, w drugim są barwione w przepięknym granatowo-ciemny kolorze. Warto dodać, że zegarek ze srebrnym ringiem, wypolerowanym na wysoki połysk, limitowany jest do zaledwie 75 sztuk. Jego odpowiednik z granatowym wykończeniem elementów tarczy posiada limitację do 150 sztuk.

Identyczną limitacją może pochwalić się model z czarną tarczą. W tym przypadku ring i wskazówki barwione są w kolorze złotym. Ostatni zegarek z całej czwórki został wyprodukowany w 125 egzemplarzach i posiada cyferblat w kolorze grantowym, zaś ring i wskazówki są srebrne i wypolerowane na wysoki połysk.

Każdy egzemplarz posiada swój niepowtarzalny numer limitacji, wygrawerowany na deklu zegarka.

Niezawodność i całkowita transparentność

Każdy zegarek z serii Steersman został wyposażony w srebrną kopertę ze stali nierdzewnej, wypolerowaną na wysoki połysk. Tarczę zegarka chroni płaskie szkło szafirowe.

Zegarek napędzany jest przez automatyczny mechanizm japońskiej firmy Miyota, serii 9. Zastosowany werk pozwolił uzyskać niezwykle smukłą sylwetkę zegarka. Jego wysokość to jedynie 9,5mm, zaś średnica koperty bez koronki to uniwersalne 40mm. Zegarek posiada klasę wodoszczelności na poziomie 5ATM.

Szkiełko szafirowe zostało także umieszczone w deklu przykrywającym mechanizm, dzięki czemu możemy przyjrzeć się dokładniej wahnikowi. W Sterniku, rotor ozdobiono logo Balticusa, które zostało nałożone na jego powierzchnię. W ten sposób uzyskano wrażenie trójwymiarowości. Wyjątkowe jest także to, że wykończenie nazwy Balticus na wahniku nawiązuje kolorystycznie do elementów wykończenia tarczy.