Wisła Kraków

Jak długo na Wawelu bije Zygmunta dzwon, tak długo nasza Wisła zwyciężać będzie wciąż………

Tymi słowami rozpoczyna się hymn jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich, Wisły Kraków. Klub tworzą ludzie. Adam Nawałka, Andrzej Iwan, Kazimierz Kmiecik, Maciej Żurawski, czy Jakub Błaszczykowski, to tylko niektóre nazwiska piłkarzy, którzy mieli zaszczyt reprezentować klub z Reymonta 20 i grać z Białą Gwiazdą na piersi. 

Równie ważni są kibicie, dla których piłka krąży od nogi do nogi i szuka niecierpliwie drogi do bramki przeciwnika. To dla sympatyków Białej Gwiazdy i dzięki nim tworzy się legenda klubu, z którym pozostają na dobre i na złe. Każdy fan Wisły Kraków posiada szalik, większość w dniu meczu przywdziewa koszulki z nazwiskami sowich idoli, ubiera czapki. Pełni wiary w kolejne zwycięstwo, w dniu meczowym, podążają na stadion, by manifestować swoje przywiązanie do barw klubowych.

Klub Wisła Kraków, podjął decyzję, aby dać kibicom swoje drużyny coś wyjątkowego. Przedmoit, który będzie nie tylko klubowym gadżetem, ale stanie się obiektem pożądania każdego kibica drużyny. Wybór padł na zegarek, który mógł powstać we wyłącznie we współpracy z polskim producentem czasomierzy. Po długich poszukiwaniach Klub Wisła Kraków zaprosił firmę Balticus do projektu „Zegarek dla Białej Gwiazdy”. 

Tworząc wstępne założenia samego projektu, określono, że zegarek musi odzwierciedlać DNA klubu i powinien jednoznacznie wskazywać, że został stworzony dla wyjątkowej drużyny, Białej Gwiazdy. Zadanie nie było proste. Jednak projektanci Balticusa podjęli rękawicę i zaproponowali, aby inspiracją dla tworzonego zegarka był pierwszy stadionowy zegar Wisły Kraków, marki Omega. Pomysł przypadł do gustu działaczom klubu. Kolejne warunki dotyczyły stosowanych rozwiązań i materiałów. Te musiały być najwyższej jakości z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Tak powstało limitowane do 114 sztuk, dzieło sztuki zegarmistrzowskiej, które po kilku miesiącach pracy zostało przekazane do klubu.

Zegarek spełnił wszystkie oczekiwania Wisły Kraków, a nawet je znacznie przekroczył. Warto zaznaczyć, że w zegarku firmy Balticus, po raz pierwszy w historii zamontowano automatyczny mechanizm szwajcarskiej firmy Sellita serii SW200, który można częściowo podziwiać przez transparenty dekiel, który został opatrzony logiem Białej Gwiazdy.

Stworzony zegarek jest także przedmiotem dumy firmy Balticus. W jego przygotowanie włożono mnóstwo energii, którą projektanci i twórcy czerpali z historii i sukcesów Białej Gwiazdy. Ekskluzywny zegarek Wisły Kraków zawiera w sobie pot i łzy, oraz niewielką część z każdego z 13 mistrzowskich sezonów, które Wisła Kraków kończyła jako Mistrz Polski. 

…….. niech żyje nasza Wisła, bo to krakowski klub.