Zegarki męskie i damskie Balticus Gwiezdny Pył

Szczególne miejsce w naszej kolekcji oraz w naszych sercach zajmuje seria ekskluzywnych zegarków Gwiezdny Pył. Zegarek, jako jedyny w naszej ofercie doczekał się wersji zarówno męskiej i damskiej. To klejnot w koronie luksusowych zegarków Balticus. 

Leżąc nocą na plaży, słuchając szumu fal rozbijających się o brzeg, wielu z nas wpatrywało się w bezkres gwieździstego niego, które wydaje się nie mieć ani początku, ani końca. Ach gdyby tak udało się choćby w niewielkim stopniu pochwycić ten widok i mieć go wyłącznie dla siebie. Dzięki wytwornym zegarkom Baltius z linii Gwiezdny Pył stało się to możliwe. Najpiękniejszy fragment nieba został zamknięty w kopercie naszego zegarka, tak by mógł cieszyć swojego Właściciela o każdego porze dnia i nocy.

Minimalizm i elegancja

Pierwsze zegarki z serii Gwiezdny Pył posiadały tarczę z awenturynu. Potęga bezkresnego nieba zamknięta w niewielkiej powierzchni tarczy zegarka Gwiezdny Pył wymagała stosownej oprawy. Projektanci tego czasomierza postanowili nadać zegarkowi ponadczasowej elegancji, tworząc wyjątkowa kopertę zwieńczoną wieloboczną lunetą. Całość projektu jest ascetyczna, bez finezyjnych ozdobników, czy dodatkowych szlifów. 

Tacza została przyozdobiona indeksami i wskazówkami zaprojektowanymi w minimalistycznym stylu, jednak z niezwykłą dokładnością i precyzją wykonania. Jedyną ekstrawagancją jest, pojawiające się, w wybranych modelach okno daty. 

Wiele wariantów modelu

Kolekcja Gwiezdny Pył wraz ze wzrostem popularności zyskiwała kolejne referencje. Dziś modele tego zegarka wykańczane są również cyferblatami z naturalnego meteorytu oraz w wielu wersjach kolorystycznych, tworząc kolekcję o prawie nieskończonej możliwości kompilacji.

Serce zegarka, to jego najważniejszy element. Wyjątkowe zegarki Balticus w kolekcji Gwiezdny Pył zaspokoją najbardziej wymagających Klientów. Czasomierze z tej serii napędzane są za pomocą szerokiej gamy mechanizmów. Poczynając od superdokłądnych mechanizmów kwarcowych, poprzez wyjątkowe werki automatyczne, z komplikacją 3 wskazówek, a kończąc na niezwykle luksusowym i uznawanym wśród horologów, mechanizmie szwajcarskim ETA VALJOUX 7750. 

Niezależnie od wybranej wersji, każdy zegarek z serii Gwiezdny Pył, wyposażony jest w szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Dla bezpieczeństwa i większego komfortu Właścicieli każdy zegarek posiada ponadprzeciętną wodoszczelność do 100 metrów. 

Dodatkowym smaczkiem całej wyjątkowej kolekcji zegarków Gwiezdny Pył jest fakt, że część referencji została wykonana ze stali damasceńskiej. Jesteśmy dumni, że byliśmy pierwszą polską firmą produkującą zegarki, która zdecydowała się na takie rozwiązanie. Te zegarki wyróżniają się nie tylko na tle swoich braci w kolekcji, ale także na tle uznanej konkurencji. 

Nieodłączny element stylizacji

Zegarki premium Balticus z serii Gwiezdny Pył, to perła w koronie naszych kolekcji. Obiekt dumy i pożądania wśród naszych Klientów. Kształt koperty przywołuje najlepsze wzorce sztuki projektowania zegarków uznanych światowych marek. Dlatego zegarki Gwiezdny Pył pasują na każdy nadgarstek i do każdej okazji oraz stroju. Niezależnie od sytuacji stanowią ozdobę i kontrapunkt przykuwający uwagę innych.