Nomad

Nomad

Model Nomad to jeden z najbardziej charakterystycznych modeli naszej marki zaraz za kolekcją Gwiezdny Pył. Był on pierwszym zegarkiem w ofercie Balticus wyposażonym w szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem Sellita SW240. Koperta została wykonana w rozmiarze 42 mm i swoja stylistyka przypomina nasz bestsellerowy produkt-Gwiezdny Pył.

Znak charakterystyczny

Tworząc ten zegarek sięgnęliśmy po nasz znak charakterystyczny- awenturyn. To właśnie ten materiał zastosowaliśmy w linii Nomad. Na mieniący się niczym nocne niebo cyferblat, nałożyliśmy srebrne polerowane indeksy. W miejscach oznaczenia godzin znajdują się punkty wypełnione warstwą luminescencyjną. Wokół centralnej części cyferblatu znajduje się obrotowy pierścień ze skalą 12-godzinna, za pomocą której można ustawić czas dla innej strefy czasowej. Skala ta jest obsługiwana koronką umieszczoną po lewej stronie koperty w osi indeksu godziny 10.

Wyjątkowy twórca

Za powstaniem tego projektu stoi Mateusz Przystał-utalentowany, polski projektant ze studia DSixtyOne Design. Nomad nie był pierwszym modelem zaprojektowanym przez Mateusza, ale jest jednym z kilku. Jesteśmy bardzo dumni, że za wygląd naszym produktów odpowiada właśnie on.

Modele dostępne w kolekcji

Funkcjonalność w szwajcarskim wydaniu

Mechanizm Sellita SW240 to doskonały mechanizm z automatycznym naciągiem, który pracuje z częstotliwością 28800 wachnięć na godzinę oraz oferuje rezerwę chodu na poziomie 42 godzin. Mechanizm ten został wyposażony w datownik oraz wskazanie dnia tygodnia.

Datownik został umieszczony na godzinie 3, natomiast dzień tygodnia uwidoczniony został w charakterystycznym łuku pomiędzy godziną 11 a 1.

Model inny niż wszystkie

Mechanizm nie jest jedynym detalem, który wyróżnia ten zegarek od Gwiezdnego Pyłu. Kolejnym aspektem jest sposób wykończenia powierzchni koperty. Szczotkowane płaszczyzny lunety szkła i głównej części korpusu zostały rozdzielone poprzez polerowaną powierzchnię, która posiada ciekawe geometrycznie nacinane płaszczyzny. Do koperty dopasowana została bransoleta taka sama jaką znaleźć można w modelach Gwiezdny Pył 42mm.

Spektakularne detale

Ten unikalny ponacinany wzór został powielony na koronkach zegarka. Zastosowanie takiego wykończenia ma na celu przede wszystkim stworzyć efekt, w którym światło odbijane jest w kilku różnych kierunkach, co de facto sprawia, że elementy te pięknie mienią się w świetle.

Specyfikacja

 • Kolor tarczy
  Niebieski
 • Szerokość koperty
  42 mm
 • Mechanizm
  Automatyczny Sellita SW240
 • Szkiełko
  Szafirowe
 • Wodoszczelność
  20 ATM
 • Gwarancja
  2 lata

Efekt odbicia światła powielony

Dekiel zegarka również został przyozdobiony w unikalny wzór, który nie sposób opisać słowami, a który doskonale gra ze światłem gdy na niego spoglądamy. Wykończenie polerowane dekla w połączeniu z geometryczną formą wygląda wręcz zjawiskowo.

Doskonałość w każdym calu

Balticus Nomad to model doskonały pod każdym względem. Połączenie najlepszej jakości materiałów, doskonałego mechanizmu, oraz nienagannej estetyki poskutkowało jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków naszej marki. Nomad otrzymał wszystko to, czym powinien charakteryzować się perfekcyjny zegarek męski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium