Grey Seal

Grey Seal

Faza projektowa tego modelu trwała aż 8 miesięcy i była dla nas prawdziwą szkołą życia. Wszystko czego się dzięki „foce” nauczyliśmy ma swoje odzwierciedlenie w każdym kolejnym zegarku Balticus.

Balticus Grey Seal - kolekcja eleganckich zegarków męskich

Dwójka w nazwie modelu Grey Seal II jest tu nie bez kozery – to reedycja pierwszego zegarka Balticus jaki powstał. Szarą Fokę darzymy szczególnym sentymentem, to właśnie praca nad tym zegarkiem uświadomiła nam jak wiele pracy, wiedzy, zaangażowania wymaga stworzenie zegarka od podstaw.

Ponadczasowy diver

Grey Seal II to ponadczasowy diver typu kompresor. Określenie to odnosi się do konkretnego stylu zegarka. Kompresor to czasomierz, który posiada podwyższoną klasę wodoszczelności oraz dwie koronki. Jedna odpowiada za obsługę czasu zegarka, natomiast druga służy do obracania wewnętrznego pierścienia.

Modele dostępne w kolekcji

Serce głębin

W zegarkach Grey Seal II stosowane są dwa rodzaje mechanizmów. Pierwszym z nich jest mechanizm z automatycznym naciągiem Citizen-Miyota 9015. Mechanizm ten jest stosowany w zegarkach 3 wskazówkowych. Drugim mechanizmem użytym w tej kolekcji jest szwajcarska Eta Valjoux 7750, która oprócz wskazania czasu, daty i dnia tygodnia oferuje komplikację stopera.

Starając się tworzyć unikalne zegarki postanowiliśmy wykorzystać dwa rodzaje materiałów do wykończenia kopert. Pierwszym z nich jest stal 316L, najbardziej popularny materiał do tworzenia zegarków. Drugim materiałem jest brąz, który w przypadku zegarków jest doskonałym materiałem. Z czasem patynuje się i koperta zegarka w sposób unikalny „starzeje się” tworząc niepowtarzalny wygląd zegarka. Wszystkie wersje wykonane z brązu są obecnie wyprzedane, choć nie wykluczamy, powrotu do tej niezwykłej stylistyki. 

Niejednolity cyferblat

Kolekcja Grey Seal II to linia, która doczekała się pokaźnej ilości wersji kolorystycznych. Obecnie oferujemy te zegarki w barwach niebieskich, zielonych i szarych. Każdy z cyferblatów posiada poziomy gradient, który przechodzi od jasnego do ciemnego odcienia danej kolorystyki.

Czytelność istotną cechą

Zegarki Grey Seal II posiadają bardzo istotna cechę charakterystyczną dla zegarków typu diver. Jest nią czytelność w ciemności. Zastosowanie w tej kolekcji warstwy luminescencyjnej w indeksach i wskazówkach, sprawia, że czytelność wskazań w słabych warunkach oświetleniowych jest wprost idealna. Zarówno wersje 3 wskazówkowe jak i modele ze stoperem oferują bezproblemowy odczyt czasu w ciemności.

Specyfikacja

 • Kolor tarczy
  Niebieski, szary, zielony
 • Szerokość koperty
  44 mm
 • Mechanizm
  Citizen Miyota 9015 modele 3 wskazówkowe, lub Eta Valjoux 7750 wersje ze stoperem
 • Szkiełko
  Szafirowe
 • Wodoszczelność
  10 ATM
 • Gwarancja
  2 lata

Szwajcarska precyzja w Grey Seal II Chrono

Dzięki szwajcarskiej precyzji tworzymy zegarki w pełni polskiej marki, które dopracowane są w najdrobniejszych detalach. Wyznacznikami tego są niezawodność, trwałość i wielofunkcyjność, pozwalające na stworzenie zegarków idealnych, które dodatkowo wzbogacone są o niesamowity i nieszablonowy design, dzięki unikalnym projektom Piotra Ogrodowicza, prawdziwego pasjonata i mistrza w swoim fachu. Dzięki czemu zegarki damskie i męskie premium naszej marki trafiają niezmiennie do Państwa serc od lat.

Jeden zegarek, trzy wersje wyglądu

Każdy czasomierz z kolekcji Grey Seal II jest oferowany na skórzany pasku z zapięciem motylkowym. W zestawie oferujemy również stalową bransoletę typu mesh oraz silikonowy pasek w kolorze cyferblatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium