Bezkompromisowy diver dla najbardziej wymagających

Żabnica – Anglerfish

Zapewne obcując z naszymi zegarkami mieliście już szansę zauważyć, że szczególną estymą darzymy wszelkiej maści divery. Do tej pory zdążyliśmy już stworzyć kilka linii nurków typu super compressor (Foki oraz Helmet Divery), a także kolekcję klasycznych diverów (Deep Water). W dalszym ciągu odczuwaliśmy jednak pewien niedosyt. Dlatego właśnie powstała Żabnica – zegarek będący ukoronowaniem naszej miłości do podwodnych czasomierzy. Chcieliśmy by obcowanie z nim było niezapomnianym przeżyciem, żeby zapadał w pamięć i był jednym z tych zegarków, które rozpoznaje się na pierwszy rzut oka. Czy nam się udało, oceńcie sami.

Balticus Żabnica Anglerfish

Gra światłem

Żabnica – Anglerfish to z pozoru klasyczny diver, nie wychodzący zanadto poza ramy gatunkowe tego typu czasomierzy. Owszem jest to po części prawdą, zadbaliśmy jednak o to by nasz najnowszy projekt uciekał nudzie i nie pozwalał o sobie łatwo zapomnieć. Najlepszym tego przykładem jest tarcza zegarka Baltius Żabnica – Anglerfish. Niezależnie od wersji kolorystycznej, zdobi ją deseń morskich fal. Element ten jest dodatkowo wypukły, a jego nadrzędną rolą jest gra światłem. Refleksy sprawiają, że tarcza mieni się, a kolor cyferblatu wydaje się nie być jednolity. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną ważną zaletę, zapewnia wrażenie głębi i trójwymiarowości tarczy. Efekt ten dodatkowo podbija wewnętrzny bezel z podziałką minutową, która nie znajduje się w płaszczyźnie tarczy, a na rancie pomiędzy tarczą a szkiełkiem. Balticus Żabnica Anglerfish ma do zaoferowania sporo więcej niż „tylko” rasowy wygląd. Projektując ten model nie szczędziliśmy na materiałach i jakości wykończenia. Stalowa koperta Żabnicy stawia na ostre, zdecydowane linie  złagodzone nieco obecnością polerowanych elementów. Szkiełko to oczywiście szafir z podwójnym antyrefleksem. Wszystko to sprawia, że zainicjowana przez tarczę gra światłem rozciąga się na cały zegarek.

Żabnica w nazwie i na deklu

Nie mniej ciekawie jest od strony dekla. Zegarek Balticus Żabnica – Anglerfish to powrót do tłoczonych dekli. Tym razem plecki zegarka zdobi tłoczony wizerunek żabnicy, która użyczyła naszym zegarkom swojej nazwy. Ryba jest polerowana wysoki połysk, zaś jej oczy wypełniliśmy czarną emalią. Efektowny detal stanowi koniec wabika wypełniony lumą. Pod deklem zaś, kryje się japoński mechanizm automatyczny o częstotliwości 28 800 kph, wyposażony we wskaźnik rezerwy chodu. Jak na rasowego nurasa przystało, Balticus Żabnica pochwalić się może wodoszczelnością w klasie 30 ATM. Zegarki sprzedawane są na trójrzędowych bransoletach z mikroregulacją i sygnowanym zapięciem. W zestawie otrzymacie również silikonowy pasek idealny do nurkowania.